LOYALTY NEDİR?

LOYALTY (MÜŞTERİ SADAKATİ)

Loyalty Nedir?; Son zamanların en güçlü oluşumları arasında olan Loyalty Müşteri Tatmin Programı müşterilerin firmalara olan bağımlılığını arttıran ve sabit kılan bir uygulamadır. Sosyal medyanın göz ardı edilemez gücünde insanların hem sosyalleşmesi hem de sosyalleşirken her konuda bilginin ve reklamın insanlara ulaşması sağlanmaktadır.

Sosyal medya üzerinden yayınlanan her reklam takipçiler tarafından ilgi ile karşılanmaktadır. Bu açıdan bakıldığında hedef kitleye ulaşılması, firmalara olan bağımlılığın ve sadakatin sağlanması ayrıca markanın pekiştirilmesi için takipçilerin katılım sağlamasından dolayı ödüllendiriliyor olması çok önemlidir. Burada da loyalty faydaları ile gündeme gelmektedir. Firmaların yeni bir pazarlama strateji oluşturmasında ciddi anlamda olanak tanıyan ve müşterilerin firma ile aralarındaki diyaloğun daha güçlü olmasını sağlayan bu sistemin pek çok faydaları bulunmaktadır.

Müşteriyi dikkate almak günümüz rekabet piyasasında vazgeçilemez bir unsurdur. Müşteri beklentilerinin karşılanması i şletmeler için yaşamsal bir öneme sahiptir. Beklentiler, müşterinin geçmişteki satın alma deneyimlerinden, eş-dost ve akrabaların fikirlerinden, işletmelerin yapmış oldukları tanıtım ve reklamlardan etkilenir. Müşteri beklentilerini yönlendirmek ya da beklentileri karşılamak için mutlaka ölçmek gerekmektedir. Beklentileri karşılanan müşteriler, sunulan ürün ve hizmetleri satın almaktan memnun olacak ve zamanla sadık müşteriler haline geleceklerdir.

LOYALTY KART

Günümüzde en çok insan potansiyeline sahip olan yerler mağazalardır. Bu mağazalara her gün sayıca çok fazla insan gelerek alışveriş yapmaktadır. Tabi böyle bir durumda daha çok insan çeken mağazalar daha iyi kazançlar elde eder. Daha çok insan çekmek için tasarlanmış olan kartlar mevcuttur. Kelime anlamı olarak sadık anlamına gelen loyalty bu aşamada kart olarak devreye girmektedir. Peki, loyalty nedir? Loyalty, sadık anlamına gelmesinden de anlaşılacağı gibi insanların alışveriş yaptığı yere sadakat göstermesi demektir. Mağazaların müşterilerine verdiği loyalty card sayesinde birçok özel avantaj elde edilmektedir. Bu açıdan müşterilerin en çok işine yarayacak olan bir kart olması dikkat çekmektedir.

Loyalty Card Nasıl Alınır?

Loyalty nedir? Sorusunun yanıtını verdikten sonra bilmeniz gereken diğer önemli bir konu bu kartı nasıl alabilirsiniz. Bu kartı almanız için firmaya başvurmanız yeterlidir. Form doldurma işleminin ardından ya anında kart teslimi yapılır ya da daha sonra adresinize gönderim sağlanır. Bu kartlar oldukça sembolik olan bir ücretten sizlere verilmektedir. Onun için kolay bir şekilde alabilirsiniz. Aldıktan sonra avantajlarınız başlar ve kullandıkça daha birçok avantaj elde etmiş olacaksınız. Bu avantajlar sayesinde alışveriş yapmak daha keyifli bir hale gelecek. Çünkü yaptığınız her alışverişten önemli kazançlar elde etmiş olacaksınız. Loyalty nedir? Konusunu anlattıktan sonra şimdi de size sağladığı avantajlara biraz değinelim.

Loyalty Card İle Elde Edebileceğiniz Avantajlar

Loyalty nedir? Sorusunun yanıtı içerisinde yer alan birçok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlar içerisinde en çok dikkat çekeni özel indirimlere kavuşuyor olmanızdır. Size verilen kart ile alışveriş yaptığınız sürece özel indirimlere kavuşabilirsiniz. Özel indirimler ile daha çok ürün alma şansınız olacak. Ayrıca aldığınız çoğu ürün için sizlere belirli puanlar yüklenecektir. Bu puanları istediğiniz zaman alışveriş esnasında kullanabilirsiniz. Bunun yanında mağazadaki ürünlerden indirimli olarak sadece kartı olan müşteriler yararlanabilmektedir. Bu sayede en önemli avantajları loyalty card ile elde etmiş olacaksınız.

Loyalty Hakkında Bilmeniz Gereken Diğer Ayrıntılar

Loyalty nedir? Ne işe yarar? Avantajları nelerdir? Gibi soruların yanıtını verdikten sonra şimdi de diğer ayrıntılar hakkında bilgiler verelim. Loyalty card sürekli kullanılabilen ve süresi geçmeyen bir karttır. Bu kartı daha aktif olarak kullanmanız için size sağlanan tüm imkânlar form doldururken verdiğiniz bilgiler sayesinde sizlere ulaştırılır. Özel indirimler, biriken puanlar, size özel kampanyalar ve daha birçok avantaja tek bir kart ile sahip olabilirsiniz.

YUKARI